A |
|
|
|
|
|
Aagaard, Jacob |
|
|
|
Jacob Aagaard vs. Paco Vallejo |
Campionat d'Espanya de clubs, Divisió d'Honor (Torrelavega) |
2007 |
|
Abril, Ramon José |
|
|
|
Francisco Javier Losada vs. Ramon José Abril |
30è Obert Internacional de Badalona |
2004 |
|
Almeida, Omar |
|
|
|
Omar Almeida vs. Joan Manel Marches |
6è Obert Internacional d'Esparraguera |
2005 |
|
Alexandrova, Olga |
|
|
|
Olga Alexandrova vs. Ana Matnazde |
Campionat d'Espanya femení (Linares) |
2013 |
|
Alonso Moyano, Jonathan |
|
|
|
Jonathan Alonso vs. Darko Anic |
Matx amistós Catalunya vs. França. Balneari de Vichy |
2000 |
|
Alonso Rosell, Alvar |
|
|
|
Fabien Libiszewski vs. Alvar Alonso |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d’Honor |
2014 |
|
Alsina Leal, Daniel |
|
|
|
Florian Grafl vs. Daniel Alsina |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor |
2009 |
|
Daniel Alsina vs. David Navara |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor |
2010 |
|
Daniel Alsina vs. Yasser Seirawan |
16è Magistral Ciutat de Barcelona |
2011 |
|
Daniel Alsina vs. Guillem Arias |
15è Obert Internacional de Sants |
2013 |
|
Anguera Maestro, Jaume |
|
|
|
Jaume Anguera vs. Antonio Medina |
Campionat d'Espanya individual (Palma de Mallorca) |
1967 |
|
Anic, Darko |
|
|
|
Jonathan Alonso vs. Darko Anic |
Matx amistós Catalunya vs. França. Balneari de Vichy |
2000 |
|
Arias Boo, Guillem |
|
|
|
Daniel Alsina vs. Guillem Arias |
15è Obert Internacional de Sants |
2013 |
|
Arnold, Felipe |
|
|
|
José Manuel Gil vs. Felipe Arnold |
Campionat d'Espanya pert equips |
1996 |
|
Aronsson, Marten |
|
|
|
Marten Aronsson vs. José Eduardo Martínez |
16è Obert Internacional de Sants |
2014 |
|
Aroshidze, Levan |
|
|
|
Kidambi Sundararajan vs. Levan Aroshidze |
38è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2015 |
|
Asis Gargatagli, Hipòlit |
|
|
|
Erik Martínez vs. Hipòlit Asís |
1r Tancat Internacional de Montcada |
2013 |
|
Avila Jiménez, Xavier |
|
|
|
Xavier Àvila vs Orelvis Pérez |
7è Obert de Vilafranca del Penedès |
2013 |
|
Aymerich, Eduard |
|
|
|
Eduard Aymerich vs. Marc Balagué |
Campionat Territorial de Girona |
2016 |
|
Ayza Leon, David |
|
|
|
David Ayza vs. Leonardo Valdés |
17è Obert Internacional Sant Martí |
2015 |
|
|
|
|
B |
|
|
|
|
|
Balagué, Marc |
|
|
|
Eduard Aymerich vs. Marc Balagué |
Campionat Territorial de Girona |
2016 |
|
Balogh, Csaba |
|
|
|
Li Chao vs. Csaba Balogh |
19è Magistral Ciutat de Barcelona |
2014 |
|
Barrientos Chavarriada, Sergio |
|
|
|
Sergio Barrientos vs. Fernando Peralta |
6è Obert Internacional de Sants |
2004 |
|
Baskaran, Adhiban |
|
|
|
Adhiban Baskaran vs. Vladimir Burmakin |
15è Obert Internacional de Sants |
2013 |
|
Beltran Rueda, Santiago |
|
|
|
Alejandro Pablo vs. Santiago Beltrán |
Lliga Catalana d'Escacs. Play off |
2013 |
|
Berelowitsch, Alexander |
|
|
|
Christian Seel vs. Alexander Berelowitsch |
Bundesliga |
2007 |
|
Bofill, Alexandre |
|
|
|
Azer Mirzoev vs. Alexandre Bofill |
7è Obert de Internacional de Banyoles |
2004 |
|
Bologan, Victor |
|
|
|
Victor Bologan vs. Jan Timman |
11è Magistral Ciutat de Barcelona |
2006 |
|
Bonafede, Alessandro |
|
|
|
Alessandro Bonafede vs. Martí Mayo |
2n Sunway Chess Festival (Sitges) |
2015 |
|
Borges, Juan |
|
|
|
Miquel Castells vs. Juan Borges |
31è Obert Internacional de Sitges |
2005 |
|
Brunello , Sabino |
|
|
|
Sabino Brunello vs. Davit Shengelia |
Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) |
2008 |
|
Burg, Twan |
|
|
|
Twan Burg vs. Adrian Suárez |
13è Obert Internacional Sants |
2011 |
|
Burmakin, Vladimir |
|
|
|
Adhiban Baskaran vs. Vladimir Burmakin |
15è Obert Internacional de Sants |
2013 |
|
|
|
|
C |
|
|
|
|
|
Canal Oliveras, Joan |
|
|
|
Joan Canal vs. Amador Rodríguez |
Lliga Catalana d'Escacs |
2010 |
|
Carlsson, Pontus |
|
|
|
Pontus Carlsson vs. Orelvis Pérez |
34è Obert de Barberà del Vallès |
2011 |
|
Castellanos, Renier |
|
|
|
Pau Juan vs. Renier Castellanos |
21è Obert Internacional de Balaguer |
2013 |
|
Castells Briones, Miquel |
|
|
|
Miquel Castells vs. Juan Borges |
31è Obert Internacional de Sitges |
2005 |
|
Chanda, Sandipan |
|
|
|
David Pardo vs. Sandipan Chanda |
Tradewise Gibraltar Chess Festival |
2014 |
|
Chao, Li |
|
|
|
Li Chao vs. Csaba Balogh |
19è Magistral Ciutat de Barcelona |
2014 |
|
Clopes Llahi, Judit |
|
|
|
Judit Clopés vs. Salome Khazhomia |
Campionat d'Europa femení Sub16, Šibenik (Croàcia) |
2007 |
|
Córdova, Emilio |
|
|
|
Emilio Córdova vs. Fernando Peralta |
24è Obert Internacional de Montcada |
2016 |
|
Cori, Jorge |
|
|
|
Jorge Cori vs. Andrés Gallego |
17è Obert Internacional de Sants |
2015 |
|
Cruz, Cristhian |
|
|
|
Cristhian Cruz vs. Jaime Alexander Cuartas |
Tancat GM - 80 aniversari Club d'Escacs Mollet |
2011 |
|
Cuartas, Jaime Alexander |
|
|
|
Jaime Alexander Cuartas vs. Arian González |
36è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges |
2010 |
|
Cristhian Cruz vs. Jaime Alexander Cuartas |
Tancat GM - 80 aniversari Club d'Escacs Mollet |
2011 |
|
Sagar Shah vs. Jaime Alexander Cuartas |
22è Obert Internacional de Montcada |
2014 |
|
|
|
|
D |
|
|
|
|
|
De La Riva Aguado, Oscar |
|
|
|
Òscar de la Riva vs. Kevin Spraggett |
16è Magistral Ciutat Barcelona |
2011 |
|
Dhopade, Swapnil |
|
|
|
Swapnil Dhopade vs. Marc Narciso |
38è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2015 |
|
Diaz Camallonga, Carles |
|
|
|
Kevel Oliva vs. Carles Diaz |
37è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2014 |
|
Dominguez Pons, Eric |
|
|
|
Eric Dominguez vs. Jorge Armando González |
Tancat MI Sant Martí |
2009 |
|
|
|
|
E |
|
|
|
|
|
Escobar Forero, Alder |
|
|
|
Alder Escobar vs. Yuniesky Quesada |
3r Obert Internacional de Sabadell |
2010 |
|
Esplugas Esteve, Vicenç |
|
|
|
Ramon Solans vs. Vicenç Esplugas |
Tancat de Tàrrega |
2010 |
|
|
|
|
F |
|
|
|
|
|
Fernández Aguado, Enrique |
|
|
|
Enric Fernández vs. Julio Granda |
24è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges |
1998 |
|
Fernández Díaz Mascort, Miquel |
|
|
|
Miquel Fernández Díaz vs. Ricardo Langa |
Campionat Territorial de Barcelona |
2001 |
|
Fier, Alexandr |
|
|
|
Alexandr Fier vs. Joseph Ryan |
2n Obert Internacional de Sabadell |
2009 |
|
Flores, Mauricio |
|
|
|
Mauricio Flores vs. Filip Pancevski |
21è Obert Internacional de Montcada |
2013 |
|
Fluvià Poyatos, Joan |
|
|
|
Ivan Sokolov vs. Joan Fluvià |
17è Magistral Ciutat de Barcelona |
2012 |
|
Fluvià Poyatos, Jordi |
|
|
|
Jordi Fluvià vs. Manel Granados |
Campionat d'Espanya absolut |
2004 |
|
Jordi Fluvià vs. Thomas Willemze |
Lliga Catalana d'Escacs |
2014 |
|
Franco Ocampos, Zenón |
|
|
|
Zenón Franco vs. Alfonso Romero |
1r Obert Internacional de Barberà del Vallès |
1993 |
|
|
|
|
G |
|
|
|
|
|
Gallego, Andrés |
|
|
|
Jorge Cori vs. Andrés Gallego |
17è Obert Internacional de Sants |
2015 |
|
García, José |
|
|
|
Fernando Peralta vs. José García |
32è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2009 |
|
García, Leontxo |
|
|
|
José Manuel Gil vs. Leontxo García |
Benidorm |
1983 |
|
Gelashvili, Tamaz |
|
|
|
Tamaz Gelashvili vs. Thomas Luther |
15è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer |
2007 |
|
Gil González, José Manuel |
|
|
|
José Manuel Gil vs. Leontxo García |
Benidorm |
1983 |
|
José Manuel Gil vs. Felipe Arnold |
Campionat d'Espanya pert equips |
1996 |
|
Matías Mingo vs. José Manuel Gil |
Lliga Catalana d'Escacs, Primera divisió |
2003 |
|
Gómez Jurado, Luis Alberto |
|
|
|
Adrian Randazzo vs. Luis Alberto Gómez |
4rt Obert Internacional de Sabadell |
2011 |
|
Gonzalez Garcia, Jose |
|
|
|
José González vs. Aleksandr Ipàtov |
Lliga Catalana d'Escacs |
2011 |
|
González Pérez, Arian |
|
|
|
Jaime Alexander Cuartas vs. Arian González |
36è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges |
2010 |
|
Gonzalez Vericat, Sergi |
|
|
|
Sergi González vs. Lluís Maria Perpinyà |
39è Obert Internacional de Badalona |
2013 |
|
González, Jorge Armando |
|
|
|
Yuri Solodovnichenko vs. Jorge Armando González |
10è Obert Internacional d'escacs de Figueres Miquel Màs |
2009 |
|
Eric Dominguez vs. Jorge Armando González |
Tancat MI Sant Martí |
2009 |
|
Grafl, Florian |
|
|
|
Florian Grafl vs. Daniel Alsina |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor |
2009 |
|
Granados Gomez, Manuel |
|
|
|
Manel Granados vs. Xavier Serrano |
1r Obert Internacional Vila de Poblenou |
2001 |
|
Jordi Fluvià vs. Manel Granados |
Campionat d'Espanya absolut |
2004 |
|
Granda, Julio |
|
|
|
Enric Fernández vs. Julio Granda |
24è Obert Internacional d'Escacs Vila de Sitges |
1998 |
|
Guerra, José Angel |
|
|
|
Erik Martinez vs. José Angel Guerra |
21è Obert Internacional de Montcada |
2013 |
|
|
|
|
H |
|
|
|
|
|
Hansen, Eric |
|
|
|
Eric Hansen vs. Marc Narciso |
18è Magistral Ciutat de Barcelona |
2013 |
|
Herms Agulló, Jordi |
|
|
|
Alejandro Ríos vs. Jordi Herms |
Campionat Individual de Catalunya |
2004 |
|
Hernández , Holden |
|
|
|
Lluis Maria Perpinyà vs. Holden Hernández |
14è Obert Internacional Sant Martí |
2012 |
|
Hernando Rodrigo, Julio |
|
|
|
Lluís Omar vs. Julio Hernando |
2n Open Districte de Chamartin |
2013 |
|
Hodgson, Julian |
|
|
|
Leonardo Valdés vs. Julian Hodgson |
Olimpada d'escacs d'Istanbul |
2000 |
|
|
|
|
I |
|
|
|
|
|
Ibañez Tarradellas, Eduard |
|
|
|
Eduard Ibáñez vs. Josep Ortiz |
Lliga Catalana d'Escacs |
2003 |
|
Illescas, Miguel |
|
|
|
Miguel Illescas vs. Josep Ortiz |
7è Obert Internacional de Badalona |
1981 |
|
Ipàtov, Aleksandr |
|
|
|
Aleksandr Ipàtov vs. Víctor Vehí |
33è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2010 |
|
José González vs. Aleksandr Ipàtov |
Lliga Catalana d'Escacs |
2011 |
|
|
|
|
J |
|
|
|
|
|
Juan Bartroli, Pau |
|
|
|
Pau Juan vs. Renier Castellanos |
21è Obert Internacional de Balaguer |
2013 |
|
|
|
|
K |
|
|
|
|
|
Kahzgaleyev , Murtas |
|
|
|
Joan Manuel Velasco vs. Murtas Kazhgaleyev |
9è Obert Internacional de Tarragona |
2008 |
|
Kalod , Radek |
|
|
|
Radek Kalod vs. Marc Narciso |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor |
2006 |
|
Khazhomia, Salome |
|
|
|
Judit Clopés vs. Salome Khazhomia |
Campionat d'Europa femení Sub16, Šibenik (Croàcia) |
2007 |
|
Khogan, Arthur |
|
|
|
Antonio Torrecillas vs. Arthur Kogan |
Lliga Catalana d'Escacs |
2000 |
|
Mauricio Vassallo vs. Arthur Khogan |
8è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2000 |
|
Korneev, Oleg |
|
|
|
Víctor Vehí vs. Oleg Korneev |
11è Magistral de Elgoibar |
2001 |
|
Kortxnoi, Víktor |
|
|
|
Víktor Kortxnoi vs. Víktor Moskalenko |
9è Magistral Ciutat de Barcelona |
2004 |
|
|
|
|
L |
|
|
|
|
|
Lacasa Díaz, Josep Anton |
|
|
|
Jiri Stocek vs. Josep Anton Lacasa |
5è Obert Internacional de Sants |
2003 |
|
Langa, Ricardo |
|
|
|
Miquel Fernández-Díaz vs. Ricardo Langa |
Campionat Territorial de Barcelona |
2001 |
|
Libiszewski, Fabien |
|
|
|
Fabien Libiszewski vs. Alvar Alonso |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d’Honor |
2014 |
|
Lillo Castany, Victor |
|
|
|
Víctor Lillo vs. David Norwood |
30è Obert Internacional d'Andorra |
2012 |
|
Losada Carrera, Francisco Javier |
|
|
|
Francisco Javier Losada vs. Ramon José Abril |
30è Obert Internacional de Badalona |
2004 |
|
Luther, Thomas |
|
|
|
Tamaz Gelashvili vs. Thomas Luther |
15è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer |
2007 |
|
|
|
|
M |
|
|
|
|
|
Magem, Jordi |
|
|
|
Jordi Magem vs. Marc Narciso |
Campionat d'Espanya absolut |
1999 |
|
Marches Ríos, Joan Manuel |
|
|
|
Omar Almeida vs. Joan Manel Marches |
6è Obert Internacional d'Esparraguera |
2005 |
|
Marin, Mihail |
|
|
|
Mihail Marin vs. Aleksei Shirov |
Campionat d'Espanya per equips (Barcelona) |
2000 |
|
Martín González, Àngel |
|
|
|
Ángel Martín vs. Maia Txiburdanidze |
Tancat Costa Catalana |
1979 |
|
Martin, Carles |
|
|
|
Lluis Sánchez vs. Carles Martin |
2n Obert Internacional Tupinamba |
2006 |
|
Martínez Alcántara, José Eduardo |
|
|
|
Marten Aronsson vs. José Eeduardo Martínez |
16è Obert Internacional de Sants |
2014 |
|
Martínez Ramírez, Erik |
|
|
|
Erik Martinez vs. José Angel Guerra |
21è Obert Internacional de Montcada |
2013 |
|
Erik Martínez vs. Hipòlit Asís |
1r Tancat Internacional de Montcada |
2013 |
|
Matnazde, Ana |
|
|
|
Olga Alexandrova vs. Ana Matnazde |
Campionat d'Espanya femení (Linares) |
2013 |
|
Mayo Casademont, Martí |
|
|
|
Alessandro Bonafede vs. Martí Mayo |
2n Sunway Chess Festival (Sitges) |
2015 |
|
Medina, Antonio |
|
|
|
Jaume Anguera vs. Antonio Medina |
Campionat d'Espanya individual (Palma de Mallorca) |
1967 |
|
Melkumyan, Hrant |
|
|
|
Yuniesky Quesada vs. Hrant Melkumyan |
18è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer |
2010 |
|
Méndez, Fernando |
|
|
|
Eduard Perales vs. Fernando Méndez |
Lliga Catalana d'Escacs, 1a Divisió |
2004 |
|
Mingo Fernández, Matias |
|
|
|
Matías Mingo vs. José Manuel Gil |
Lliga Catalana d'Escacs, Primera divisió |
2003 |
|
Miralles Sánchez, Josep |
|
|
|
Josep Miralles vs. Axel Ornstein |
Rilton Cup (Suecia) |
1978 |
|
Mirzoev , Azer |
|
|
|
Azer Mirzoev vs. Alexandre Bofill |
7è Obert de Internacional de Banyoles |
2004 |
|
Montilla, Esteban |
|
|
|
Marc Verdaguer vs. Esteban Montilla |
2n Obert de la Barceloneta |
2002 |
|
Moskalenko, Víktor |
|
|
|
Víktor Kortxnoi vs. Víktor Moskalenko |
9è Magistral Ciutat de Barcelona |
2004 |
|
Movsesian, Sergei |
|
|
|
Evgeny Postny vs. Sergei Movsesian |
Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) |
2008 |
|
Muñoz, Miguel |
|
|
|
Miguel Muñoz vs. Pedrag Nikolic |
17è Magistral Ciutat de Barcelona |
2012 |
|
|
|
|
N |
|
|
|
|
|
Nakamura, Hikaru |
|
|
|
Josep Oms vs. Hikaru Nakamura |
12è Magistral Ciutat Barcelona |
2007 |
|
Narciso Dublan, Marc |
|
|
|
Jordi Magem vs. Marc Narciso |
Campionat d'Espanya absolut |
1999 |
|
Radek Kalod vs. Marc Narciso |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor |
2006 |
|
Eric Hansen vs. Marc Narciso |
18è Magistral Ciutat de Barcelona |
2013 |
|
Swapnil Dhopade vs. Marc Narciso |
38è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2015 |
|
Navara, David |
|
|
|
Daniel Alsina vs. David Navara |
Lliga Catalana d'Escacs, Divisió d'Honor |
2010 |
|
Navarro Pérez, Manel |
|
|
|
Oriol Urrutia vs. Manel Navarro |
17è Obert Internacional de Sants |
2015 |
|
Nikolic, Pedrag |
|
|
|
Miguel Muñoz vs. Pedrag Nikolic |
17è Magistral Ciutat de Barcelona |
2012 |
|
Norwood, David |
|
|
|
Víctor Lillo vs. David Norwood |
30è Obert Internacional d'Andorra |
2012 |
|
|
|
|
O |
|
|
|
|
|
Oliva, Kevel |
|
|
|
Kevel Oliva vs. Carles Diaz |
37è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2014 |
|
Kevel Oliva vs. Shyam Sundar |
18è Obert Internacional Sant Martí |
2016 |
|
Omar Aziz, Lluis |
|
|
|
Lluís Omar vs. Julio Hernando |
2n Open Districte de Chamartin |
2013 |
|
Oms Pallissé, Josep |
|
|
|
Josep Oms vs. Hikaru Nakamura |
12è Magistral Ciutat Barcelona |
2007 |
|
Ornstein, Axel |
|
|
|
Josep Miralles vs. Axel Ornstein |
Rilton Cup (Suecia) |
1978 |
|
Ortiz, Josep |
|
|
|
Eduard Ibáñez vs. Josep Ortiz |
Lliga Catalana d'Escacs |
2003 |
|
Miguel Illescas vs. Josep Ortiz |
7è Obert Internacional de Badalona |
1981 |
|
|
|
|
P |
|
|
|
|
|
Pablo, Alejandro |
|
|
|
Alejandro Pablo vs. Santiago Beltrán |
Lliga Catalana d'Escacs. Play off |
2013 |
|
Pancevski, Filip |
|
|
|
Mauricio Flores vs. Filip Pancevski |
21è Obert Internacional de Montcada |
2013 |
|
Panelo Muñoz, Marcelo |
|
|
|
Marcelo Panelo vs. Vladimir Petkov |
3r Obert Internacional de Llucmajor |
2014 |
|
Pardo Simon, David |
|
|
|
David Pardo vs. Sandipan Chanda |
Tradewise Gibraltar Chess Festival |
2014 |
|
Perales Galindo, Eduard |
|
|
|
Eduard Perales vs. Fernando Méndez |
Lliga Catalana d'Escacs, 1a Divisió |
2004 |
|
Peralta, Fernando |
|
|
|
Fernando Peralta vs. José García |
32è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2009 |
|
Sergio Barrientos vs. Fernando Peralta |
6è Obert Internacional de Sants |
2004 |
|
Emilio Córdova vs. Fernando Peralta |
24è Obert Internacional de Montcada |
2017 |
|
Pérez Mitjans, Orelvis |
|
|
|
Pontus Carlsson vs. Orelvis Pérez |
34è Obert de Barberà del Vallès |
2011 |
|
Xavier Àvila vs Orelvis Pérez |
7è Obert de Vilafranca del Penedès |
2013 |
|
Perpinyà, Lluís Maria |
|
|
|
Lluis Maria Perpinyà vs. Holden Hernández |
14è Obert Internacional Sant Martí |
2012 |
|
Sergi González vs. Lluís Maria Perpinyà |
39è Obert Internacional de Badalona |
2013 |
|
Petkov, Vladimir |
|
|
|
Marcelo Panelo vs. Vladimir Petkov |
3r Obert Internacional de Llucmajor |
2014 |
|
Postny , Evgeny |
|
|
|
Evgeny Postny vs. Sergei Movsesian |
Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) |
2008 |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
Quesada Perez, Yuniesky |
|
|
|
Yuniesky Quesada vs. Hrant Melkumyan |
18è Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer |
2010 |
|
Alder Escobar vs. Yuniesky Quesada |
3r Obert Internacional de Sabadell |
2010 |
|
|
|
|
R |
|
|
|
|
|
Rahal, Michael |
|
|
|
Michael Rahal vs. Petar Velikov |
Campionat de França per Equips |
2006 |
|
Randazzo, Adrian |
|
|
|
Adrian Randazzo vs. Luis Alberto Gómez |
4rt Obert Internacional de Sabadell |
2011 |
|
Riff, Jean-Noël |
|
|
|
Jean-Noël Riff vs. Jan Sprenger |
Basel Masters |
2016 |
|
Ríos, Alejandro |
|
|
|
Alejandro Ríos vs. Jordi Herms |
Campionat Individual de Catalunya |
2004 |
|
Rodríguez, Amador |
|
|
|
Joan Canal vs. Amador Rodríguez |
Lliga Catalana d'Escacs |
2010 |
|
Romero Holmes, Alfonso |
|
|
|
Zenón Franco vs. Alfonso Romero |
1r Obert Internacional de Barberà del Vallès |
1993 |
|
Dmitry Svetushkin vs. Alfonso Romero |
35a Olimpíada d'Escacs, Bled (Eslovenia) |
2002 |
|
Ryan, Joseph |
|
|
|
Alexandr Fier vs. Joseph Ryan |
2n Obert Internacional de Sabadell |
2009 |
|
|
|
|
S |
|
|
|
|
|
Sánchez Criado, Lluís |
|
|
|
Lluis Sánchez vs. Carles Martin |
2n Obert Internacional Tupinamba |
2006 |
|
Seel, Christian |
|
|
|
Christian Seel vs. Alexander Berelowitsch |
Bundesliga |
2007 |
|
Seirawan, Yasser |
|
|
|
Daniel Alsina vs. Yasser Seirawan |
16è Magistral Ciutat de Barcelona |
2011 |
|
Serrano Aspa, Xavier |
|
|
|
Manel Granados vs. Xavier Serrano |
1r Obert Internacional Vila de Poblenou |
2001 |
|
Shah, Sagar |
|
|
|
Sagar Shah vs. Jaime Alexander Cuartas |
22è Obert Internacional de Montcada |
2014 |
|
Shengelia, Davit |
|
|
|
Sabino Brunello vs. Davit Shengelia |
Campionat d'Espanya per equips, Divisió d'Honor (Sabadell) |
2008 |
|
Shirov, Aleksei |
|
|
|
Mihail Marin vs. Aleksei Shirov |
Campionat d'Espanya per equips (Barcelona) |
2000 |
|
Shyam Sundar M. |
|
|
|
Kevel Oliva vs. Shyam Sundar |
18è Obert Internacional Sant Martí |
2016 |
|
Silva, Julio |
|
|
|
Sergi Subirats vs. Julio Silva |
33è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2010 |
|
Simon Padros, Emili |
|
|
|
Emili Simon vs. Román Torán |
Campionat d'Espanya per equips |
1976 |
|
Sokolov, Ivan |
|
|
|
Ivan Sokolov vs. Joan Fluvià |
17è Magistral Ciutat de Barcelona |
2012 |
|
Solans, Ramon |
|
|
|
Ramon Solans vs. Vicenç Esplugas |
Tancat de Tàrrega |
2010 |
|
Soler, Plàcid |
|
|
|
Plàcid Soler vs. Savielly Tartakower |
Torneig d'escacs de l'Exposició Universal de Barcelona |
1929 |
|
Solodovnichenko, Yuri |
|
|
|
Yuri Solodovnichenko vs. Jorge Armando González |
10è Obert Internacional d'escacs de Figueres Miquel Màs |
2009 |
|
Spraggett, Kevin |
|
|
|
Òscar de la Riva vs. Kevin Spraggett |
16è Magistral Ciutat Barcelona |
2011 |
|
Sprenger, Jan Michael |
|
|
|
Jean-Noël Riff vs. Jan Sprenger |
Basel Masters |
2016 |
|
Stocek , Jiri |
|
|
|
Jiri Stocek vs. Josep Anton Lacasa |
5è Obert Internacional de Sants |
2003 |
|
Suárez, Adrian |
|
|
|
Twan Burg vs. Adrian Suárez |
13è Obert Internacional Sants |
2011 |
|
Subirats Ruiz, Sergi |
|
|
|
Sergi Subirats vs. Julio Silva |
33è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2010 |
|
Sundararajan, Kidambi |
|
|
|
Kidambi Sundararajan vs. Levan Aroshidze |
38è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2015 |
|
Svetushkin, Dmitry |
|
|
|
Dmitry Svetushkin vs. Alfonso Romero |
35a Olimpíada d'Escacs, Bled (Eslovenia) |
2002 |
|
|
|
|
T |
|
|
|
|
|
Tartakower, Savielly |
|
|
|
Plàcid Soler vs. Savielly Tartakower |
Torneig d'escacs de l'Exposició Universal de Barcelona |
1929 |
|
Timman, Jan |
|
|
|
Victor Bologan vs. Jan Timman |
11è Magistral Ciutat de Barcelona |
2006 |
|
Torán, Román |
|
|
|
Emili Simon vs. Román Torán |
Campionat d'Espanya per equips |
1976 |
|
Torrecillas Martinez, Antoni |
|
|
|
Antonio Torrecillas vs. Arthur Kogan |
Lliga Catalana d'Escacs |
2000 |
|
Txiburdanidze, Maia |
|
|
|
Ángel Martín vs. Maia Txiburdanidze |
Tancat Costa Catalana |
1979 |
|
|
|
|
U |
|
|
|
|
|
Ubach Miralda, Marcel |
|
|
|
Marcel Ubach vs. Víctor Vehí |
Lliga Catalana d'Escacs |
1989 |
|
Urrutia, Oriol |
|
|
|
Oriol Urrutia vs. Manel Navarro |
17è Obert Internacional de Sants |
2015 |
|
|
|
|
V |
|
|
|
|
|
Valdés, Leonardo |
|
|
|
Leonardo Valdés vs. Julian Hodgson |
Olimpada d'escacs d'Istanbul |
2000 |
|
David Ayza vs. Leonardo Valdés |
17è Obert Internacional Sant Martí |
2015 |
|
Vallejo Pons, Paco |
|
|
|
Jacob Aagaard vs. Paco Vallejo |
Campionat d'Espanya de clubs, Divisió d'Honor (Torrelavega) |
2007 |
|
Vassallo Barroche, Mauricio |
|
|
|
Mauricio Vassallo vs. Arthur Khogan |
8è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2000 |
|
Vehi Bach, Victor |
|
|
|
Marcel Ubach vs. Víctor Vehí |
Lliga Catalana d'Escacs |
1989 |
|
Víctor Vehí vs. Oleg Korneev |
11è Magistral de Elgoibar |
2001 |
|
Aleksandr Ipàtov vs. Víctor Vehí |
33è Obert Internacional de Barberà del Vallès |
2010 |
|
Velasco, Joan Manuel |
|
|
|
Joan Manuel Velasco vs. Murtas Kazhgaleyev |
9è Obert Internacional de Tarragona |
2008 |
|
Velikov, Petar |
|
|
|
Michael Rahal vs. Petar Velikov |
Campionat de França per Equips |
2006 |
|
Verdaguer Muntanya, Marc |
|
|
|
Marc Verdaguer vs. Esteban Montilla |
2n Obert de la Barceloneta |
2002 |
|
|
|
|
W |
|
|
|
|
|
Willemze, Thomas |
|
|
|
Jordi Fluvià vs. Thomas Willemze |
Lliga Catalana d'Escacs |
2014 |